Автомобіль ГАЗ-А - початок історії

ГАЗ-А - легковий автомобіль середнього класу з відкритим п'ятимісцевим чотирьохдверним кузовом типу "фаетон". На випадок негоди можна було підняти брезентовий тент і пристебнути над дверима брезентові боковини.

Автомобіль ГАЗ-А

Автомобиль ГАЗ-А первого выпуска на конвейере. Фото 10 декабря 1932 года

Прототипом ГАЗ-А стала модель американського заводу "Форд" (Форд мотор компани, Ford Motor Company) - Ford A (Форд А, Ford A Phaeton). Автомобіль ГАЗ-А випускався за ліцензією, купленою радянським урядом в США в 1929 році у Генрі Форда (Henry Ford). У конструкцію машини були внесені деякі зміни відповідно до непростих дорожніх умов СРСР.

Автомобіль ГАЗ-А - початок історії

Автомобіль "Форд А, "Ford A", 1931 рік. 

Легковий автомобіль ГАЗ-А зберіг таке ж оперення, раму вітрового скла, щиток приладів і передні дверці, як у першого автомобіля автозаводу Горького, - вантажного ГАЗ-АА. Однаковими були двигун, рульовий механізм і електроустаткування. Проте шасі легковичка мало абсолютно іншу конструкцію. Передня і задня осі з'єднувалися з легкою штампованою рамою лонжеронного типу двома поперечними ресорами. Нікельований радіатор був прикрашений першою емблемою автомобільного заводу Горького - чорний овал з буквами "ГАЗ".

 

Автомобіль ГАЗ-А - початок історії


Автомобіль ГАЗ-А - перший легковий автомобіль масової конвеєрної зборки

Багато що в конструкції ГАЗ-А представляється в наші дні дивовижним: стрічкове ручне гальмо задніх коліс, відсутність пристрою для регулювання клапанів, дуже мала міра стискування, завдяки чому в жарку погоду, коли умови випару рідини сприятливі, двигун міг працювати навіть на гасі. У спідометра не було звичної стрілки: у віконці приладу пересувалися нанесені на барабан цифри, вказуючи швидкість. Тришарове вітрове скло було виконане з двох шарів скла з прокладеною прозорою еластичною плівкою.

При ударі триплекс покривався густим шаром тріщин, але не розсипався на окремі кристали, як винайдене пізніше загартоване скло. Для зручності водія на вітровому склі знаходилися вакуумний склоочисник і дзеркало заднього виду.

ГАЗ-А оснащувався 4-циліндровим двигуном потужністю 40 л. с., що дозволяє розвивати 90 км/год, що саме по собі не мало.

Автомобіль ГАЗ-А - початок історії

Автомобіль ГАЗ-А

Автомобілі ГАЗ-А використовувалися і як таксі (ГАЗ-А став наймасовішою моделлю таксі першої половини 1930-х), і як службові автомобілі. ГАЗ-А активно поставляли в Червону армію. На базі ГАЗ-А виготовляли декілька типів карет швидкої допомоги з оригінальним дизайном кузова.

Автомобіль ГАЗ-А випускався з 1932 по 1936 рік на автомобільному заводі Горького і з 1933 по 1935 рік на московському заводі КИМ. Всього було випущено 41917 машин.

Шість машин ГАЗ-А брали участь в знаменитому автопробігу Москва-Каракумы-Москва (1933 рік). Здолавши більше 9,5 тисяч км, з яких 6000 складали і грунтові путівці і 1000, - сипкі піски, вони усі дійшли до фінішу без істотних поломок.

На зміну ГАЗ-А прийшла модель власної розробки - ГАЗ-М1, легендарна "Эмка". Один з екземплярів ГАЗ-А досі дбайливо зберігається в Музеї історії ВАТ ГАЗ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні коменти

Група Вконтакте

.